Saptamana floricelelor calde a fost organizata si in 2 scoli din comuna 1 Decembrie

Aceasta actiune a urmarit stimularea voluntariatului in randul elevilor din Scolile generale cu clasele I-IV si V-VIII din comuna 1 Decembrie - Ilfov. Au fost realizate si oferite floricele calde pentru sustinerea unei cauze socio-educationale identificata de scoala. Aceasta actiune a fost realizata pe parcursul mai multor zile (inclusiv in cadrul "Saptamanii Altfel 2013" si a fost sprijinita de mai multe zeci de elevi din fiecare scoala, fiind vandute peste 200 pungi de floricele. Saptamana floricelelor calde va continua dupa vacanta de primavara a elevilor.